Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/users/aucca/public_html/aucca.pl/www/lib/_dbms.php on line 36

Oferta Aucca / WYJAZDY

Osp-Trieste - wyjazd wspinaczkowy - jesień 2012

Termin: 5-14 października
Wyruszamy 5 października jak najwcześniej. Ze względu na to, że jest to piątek będziemy ewentualnie uzależnieni od uczestników, którzy najpóźniej skończą pracę. Będziemy się starali ruszyć o godzinie 15:00.

W drogę powrotną wyruszymy 13-go października po zakończeniu wspinania, czyli 14-go października (niedziela) przed południem będziemy z powrotem w Gdańsku. Jak można łatwo policzyć spędzimy na miejscu pełnych 8 dni wypełnionych wspinaniem, morzem, magnezją, słoweńskim i włoskim winem, oraz doskonałą jak zwykle zabawą.

Miejsce docelowe: Triest – Włochy, Osp - Słowenia
Na pograniczu Włoch i Słowenii znajduje się wiele bardzo ciekawych rejonów wspinaczkowych. Planujemy odwiedzić na pewno pięć z nich. Poniżej tabela z danymi dotyczącymi ilości i trudności dróg w owych regionach.

Crags of Trieste in Italy, south west Slovenia

No

Country

Crag

No of routes

3 to 5+

6a to 6b+

6c to 7a+

7b to 7c+

8a & over

Not known

1

Italy

Napoleonica

166

39

58

40

16

13

0

2

Italy

Val Rosandra

365

147

140

52

21

5

0

3

Slovenia

Osp

194

14

58

71

44

7

0

4

Slovenia

Misja pec

180

15

21

34

52

58

0

5

Slovenia

Crni Kal

250

92

84

64

8

2

0

Jak widać, każdy znajdzie wyzwania odpowiadające jego umiejętnościom i doświadczeniu. Wyjazd jest wspinaczkowy, ale nie wyczynowy. Nastawiamy się głównie na przyjemność płynącą ze wspinania, stąd wybraliśmy rejony gdzie dobrze będzie bawić się osoba na poziomie „piątki”, ale również „siódemkowcy” nie będą się nudzili.

Transport: wesoły autobus AUCCA :)

Ilość uczestników: ograniczona – 8 osób

Termin przyjmowania zgłoszeń: 21 września 2012

Noclegi: Camping Pian del Grisa (Włochy)
Spać będziemy w namiotach na owym campingu. Miejsce to jest bardzo przyjazne. Do dyspozycji są naprawdę przyjemne łazienki i pralnia. Na terenie campingu znajduje się sklep, restauracja, różnego rodzaju boiska, plac zabaw dla dzieci oraz basen. Na terenie campingu jest również Wi-Fi, więc osoby potrzebujące będą mogły nadal klikać „lubię to” i umieszczać wzbudzające zazdrość foty na portalach społecznościowych ;).
Tradycyjnym wyposażeniem dodatkowym campingu będzie na czas naszego pobytu taśma do slackliningu, która ambitnym może zapewnić niesamowitą satysfakcję płynącą z nabycia umiejętności chodzenia po linie w 8 dni :).

Wyżywienie:
O wyżywienie każdy troszczy się sam. Na miejscu są oczywiście sklepy i restauracje. My jednak jak zwykle zabieramy dwie duże butle gazowe z palnikami. Jedziemy Auccobusem, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby wziąć zapasy prowiantu na cały wyjazd ze sobą. My tak właśnie czynimy. Będziemy również mieli toster oraz czajnik elektryczny, co jak pokazała niejednokrotnie praktyka pozwala mocno zwiększyć komfort przygotowywania posiłków :).

 

 

Naszym celem będzie głównie wspinanie. Jednak będąc na miejscu zamierzamy skorzystać z okazji i poznać okolicę nie tylko ze strony wspinaczkowej. Dla chętnych przewidujemy odwiedzenie słoweńskiej jaskini zwanej Podstojanską Jamą. Jest to ponad 20-sto kilometrowej długości system jaskiń, z których oczywiście tylko część jest udostępniona zwiedzającym. Wewnątrz kursuje pociąg, a widoki w poszczególnych komnatach zapierają dech w piersiach - miejsce naprawdę warte zobaczenia. Będziemy stacjonować 140 km od Venecji, więc jeżeli życzeniem grupy będzie jesienna wizyta w mieście miłości …. to może się udać :).

Koszt wyjazdu: 1590 zł ... i obejmuje:
- przejazd Gdańsk – Triest
- powrót Triest – Gdańsk
- noclegi na miejscu
- poruszanie się na miejscu
- ubezpieczenie zawierające sporty ekstremalne
- wsparcie duchowe i doping
- dobrą zabawę i mnóstwo wrażeń
- przewodnictwo wspinaczkowe